Najlepszy Bar w Polsce | Kim jest Barista? Jak nalezy podawac kawe? Praca z pasja.   
.BAR.PL     

BARISTA. STUKMISTRZ PARZENIA KAWY. JAK PODAWAC KAWE TO TYLKO Z PASJA

Kim jest Barista? Jak nalezy podawac kawe? Praca z pasja.

Mała czarna stawia na nogi zapracowanych ludzi. Istnieje zawód, który traktuje kawę jak świętość. Mowa zawodowcu i pasjonacie: bariście.
Barista to profesjonalista w kreowaniu smaku kawy. Sztukmistrz podawania kawy, ktory dobiera ją jakościowo, przyrządza w wyjatkowy sposob i serwuje dzielo gosciom.

Umiejetnosci cechujace bariste. Latte Art.

Często baristami zostają artyści, graficy, a nawet pasjonaci sztuki. Latte Art pozwala ozdobić kawę mlekiem. Nieograniczona liczba pomysłów. Barista poprawia humor nie tylko samym podaniem napoju, lecz także rysunkiem, najczęściej indywidualnym, tworzonym z pasji do kawy. Przygotowuje kawę techniką Latte Art malując na jej powierzchni serca, postacie, napisy i inne wzory, które umilaja czas spędzony w barze. Wymagana jest przy tym dokładna obsługa baru. Barista staje się często właścicielem lokalu i pracownikiem. Tworzy indywidualną markę.

Zobacz bariste w pracy.

               

Jak wygląda tworzenie wyjątkowej kawy?

Na dobrą kawę składają się: ekspres, technika mielenia ziaren, gatunek kawy i umiejętności. Barista nigdy nie posługuje się odpowiednikami rozpuszczalnymi. Smak zależy od precyzji pielęgnacji ekspresu, dopasowania składników, ich temperatury, czasu parzenia. Nie bez znaczenia jest jakość wody. Wielu osobom wydaje się, że standardową kawę można przyrządzić bez trudu. To duży błąd, ponieważ barista tej sztuki uczy się całe życie. Wypicie nawet niewielkiej ilości doskonałej mieszanki odświeża i relaksuje człowieka na cały dzień. Kurs baristy to pozycja obowiązkowa przed zatrudnieniem za barem, gdzie Latte Art jest na codzien w uzyciu.

Gdzie barista pracuje?

Najczęściej w specjalistycznych kawiarniach. Coraz chętniej zatrudniony na weselach, bankietach, imprezach okolicznościowych, eventach
(w Polsce bardziej jednak jako ciekawostka). Może łączyć w sobie funkcje typowego barmana.

Zawód uznawany za specjalistyczny. Szczególnie popularny na terenie Włoch i Francji. Barista do wynajęcia to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ w kraju nie ma zbyt wielu wolnych fachowców, a jeżeli są pracują za olbrzymie pieniądze. Często bariści prowadzą profesjonalne sklepy z akcesoriami do samodzielnego parzenia kawy. Uczą w jaki sposób ją przygotować - Latte Art.

Kawa ma znaczenie.

Być baristą znaczy kochać kawę w jej wszystkich wariantach. Pasjonować się obsługą klienta. Wiele osób na całym świecie nie wyobraża sobie funkcjonowania bez wypicia filiżanki czarnego napoju z rana. Tym samym barista funkcjonujący w popularnym miejscu zarabia krocie, ponieważ staje się nieodłącznym elementem życia, nałogiem. Trudno odnaleźć się w zawodzie bez twórczych zdolności.


O Portalu     Polityka Prywatnosci    
       © 1999-2018 Bar.pl