Najlepszy Bar w Polsce | Barman - powolanie czy zawod? Kim jest, ile zarabia?   
.BAR.PL     

BARMAN NAJLEPSZYM TOWARZYSZEM GOSCI IMPREZY POWOLANIE CZY ZAWOD?

Barman. Powołanie czy zawód?

Standardowo barman kojarzy się z serwowaniem drinków. Przed wykonywaniem obowiązków przechodzi kurs barmański czyli szkolenie na którym przyszły pracownik poznaje podstawowe umiejętności kelnerskie. Uczy się przygotowania lokalu, nakrywania stołów, precyzuje akcesoria barmańskie, podaje informacje dotyczące zróżnicowanego menu oraz zbiera i realizuje zamówienia z uwzględnieniem rozliczeń.

Bycie barmanem wymaga wielu wyrzeczen, dlatego czesto pasja i powolanie do wykonywania zawodu decyduja o sukcesie w tej branzy.

Co robi barman po zdobyciu doświadczenia?

Doświadczony barman wykorzystuje sztuczki flair tzn. organizuje kreatywne show wciągające gości do zabawy, szerszych zamówień.
Wie, czym jest miksologia, odkrywa nowe smaki, udoskonala menu - robi to z pasja. Nie same drinki wchodzą w rachubę.
Okazuje się, że doświadczona obsługa baru pielęgnuje relacje osobiste z gośćmi.

Umiejetnosci barmana w cenie.

Dobry pracownik poznaje swoich klientów, serwuje im od razu ulubione napoje, rozmawia z nimi, a tym samym zmusza wręcz do lojalności. Umiejętności towarzyskie to zatem podstawa. Praktyki flair rozwijają się na bazie treningów. Jeżeli pragniesz zostać barmanem przygotuj się na systematyczność w pracy. Dobry barman obsługuje z miejsca cały bar. Nie straszna mu impreza firmowa, gdyz szybko odciąża kolejkę.

Wraz ze wzrostem kwalifikacji zarabia powyżej średniej krajowej. Prowadzi działalność gospodarczą ukierunkowaną na organizację eventów cateringowych z uwzględnieniem tematyki show flair. Doświadczony barman szanuje kulturę picia. Wykorzystuje profesjonalne akcesoria barmańskie. Zbiera je we własnym zakresie, rozpoznaje ich specyfikę, tak aby potem oczarowac gosci baru.

Najważniejsze cechy osobowości barmana ti: kreatywność, umiejętności miękkie (radzenie sobie z każdym gosciem), fachowa wiedza, zdolność zarządzania, systematyczność, czesto duza role odgrywa poczucie humoru.

Dlaczego warto zostać barmanem?

  1. Progresywne zarobki,
  2. Zróżnicowane miejsca wykonywania obowiązków zawodowych,
  3. Możliwość prowadzenia szkoleń, własnych show flair, udział w konkursach branżowych,
  4. Własna działalność gospodarcza,
  5. Tworzenie nowych smaków, rozwój sektora.

Ile zarabia barman?

Profesjonaliści zarabiają kilka tysięcy złotych za sam pokaz, zatem praktycznie nigdy nie pracują na standardowym etacie. Barman to kumpel wszystkich gości. Nietykalny znajomy, który stanowi żywą wizytówkę imprezy, w której uczestniczy. Szacunek klienta objawia się ogromnymi napiwkami i realnymi zaproszeniami na organizację różnorodnych imprez tematycznych. Nie ma nic lepszego niz wlasny barman na weselu


O Portalu     Polityka Prywatnosci    
       © 1999-2018 Bar.pl