Najlepszy Bar w Polsce | Kurs Barmanski - atuty i cena szkolenia   
.BAR.PL     

KURS BARMANSKIATUTY I CENA SZKOLENIA

Kurs Barmanski - atuty i cena szkolenia.

Praca za barem to dla niektórych tylko jeden z licznych zawodów. Dla innych zaś życiowa pasja. Uśmiechnięty, sympatyczny, a przede wszystkim kreatywny i wykwalifikowany barman, to najlepsza wizytówka miejsca, w którym pracuje. To również gwarancja, że zadowoleni klienci powrócą. Warto zatem wybrać się na kurs barmański i poznać tajniki zawodu. Cena uzalezniona jest od stopnia szkolnia.

Czego można się nauczyć na kursie barmańskim?

Praca barmana kojarzona zwyczajowo z nalewaniem piwam prezentacją drinków, czasem z miksologia molekularna. Doswiadczony barman to sommelier, barista oraz kelner w jednym. Marzeniem każdej osoby pracującej za barem jest zachwycenie klientów oryginalnym, smacznym i jednocześnie ładnie wyglądającym trunkiem. Tego wszystkiego uczą szkolenia barmańskie. Podczas ich trwania poznajesz działy teoretyczne i praktyczne, równolegle. Autem kurs barmanskiego sa rowniez profesjonalne akcesoria barmańskie, takie same jak w prawdziwym barze.

Zakres tematyczny kursu barmanskiego:

  • alkoholoznawstwo;
  • miksologia;
  • elementy z zakresu wiedzy sommelierskiej, baristycznej, kelnerskiej;
  • organizacja baru i obowiązki barmana;
  • zasady dotyczące dekoracji/garnishu;
  • podstawy sztuki flair.

Ile trwa i kosztuje szkolenie barmanskie?

Kursy barmańskie są zazwyczaj krótkie. Trwają 3-4 dni, po kilka intensywnych godzin dziennie. Można wybrać kursy weekendowe lub trwające trochę dłużej. Chodzi głównie o zdobycie doświadczenia, pewności manualnej ktora sie przyda gdy bedzie robiony pokaz barmanski. Mniejszą część stanowią zajęcia teoretyczne. Płacisz głównie za praktykę, modelowanie przez najlepszych artystów tej sztuki. Ceny kursu są różne. Minimum to kilkaset złotych. Kurs kończy wewnętrzny egzamin, po zdaniu którego uzyskujemy certyfikat barmański. Ułatwi on znalezienie pracy oraz od razu stanowi wyznacznik twoich umiejętności.


O Portalu     Polityka Prywatnosci    
       © 1999-2018 Bar.pl